{}

Dni Bartoszyc
2022

4 czerwca 2022 r. wychowankowie kół artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury ponownie mieli okazję, aby zaprezentować swoje talenty. Oprócz wokalistów, tancerek mogliśmy podziwiać zespoły wokalno - instrumentalne oraz indywidualne popisy gry na akordeonie i perkusji. Młodych artystów przygotowali p. Elena Witkowska, p. Irina Pliszka, p. Małgosia Stankiewicz oraz p. Miron Maciopa, a koncert na Pl. Boh. Westerplatte świetnie poprowadziła p. dyrektor Ewa Kozieł.

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt z MDK

13 stycznia 2022r. w hali SP 1 Bartoszyce odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt z MDK, którymi opiekuje się p. Magdalena Lewandowska.
Dziewczęta zostały podzielone na trzy zespoły, wybrały spośród siebie kapitana, każdy zespół wykonał sam rozgrzewkę.
Nieważne były wyniki meczu, najważniejsze było to, aby dziewczęta dobrze się bawiły. Podczas turnieju uczyły się współpracy w grupie i kultury kibicowania. Na koniec turnieju każda zawodniczka dostała pamiątkowy medal i batonik.

W świątecznym nastroju...

22 grudnia 2021 r. odbyło się już ostatnie przedświąteczne spotkanie. Tym razem mogliśmy podziwiać wokalistów i instrumentalistów przygotowanych przez p. Mirona Maciopę. Rodzice i zaproszeni goście zasłuchali się w przepiękne dźwięki kolęd, zarówno w tradycyjnym, jak i nowszym wydaniu. Zaczarowany klimat Świąt Bożego Narodzenia trwa u nas nieprzerwanie...

Kolędy i Pastorałki - prezentacje p. Eleny Witkowskiej

14 grudnia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się już drugie przedświąteczne spotkanie . Tym razem na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści i pianiści z grup prowadzonych przez p. Elenę Witkowską. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek mogliśmy zapomnieć o codziennych troskach i poczuć ciepło i blask zbliżających się Świąt.

Świąteczne Popisy
grup p. Iriny Pliszki

Świąteczne Popisy Muzyczne grup Pani Iriny Pliszki odbyły się 7 grudnia 2021 r. w MDK. Występom towarzyszyła ciepła i radosna atmosfera oczekiwania na Święta Boże Narodzenie, pełna dźwięków kolęd, pastorałek w wykonaniu przejętych młodych pianistów i wokalistów.

Mikołajki na sportowo
z Grzegorzem Tkaczykiem

W dniu 06 grudnia dzięki inicjatywie rodziców i ich zaangażowaniu, dzieci rocznika 2011/12 trenujące w MDK Bartoszyce miały okazję spotkać się na treningu z jednym z najlepszych w historii polskim piłkarzem ręcznym, wicemistrzem Świata Grzegorzem Tkaczykiem. Przeprowadził on z naszymi młodymi adeptami szczypiorniaka pokazowy trening. Dzieci były bardzo zaangażowane i skupione podczas całego spotkania. Na zakończenie były zdjęcia i drobne upominki.

Koncert Papieski 2021

Koncert odbył się 10 października 2021 w Kościele św. Brunona w Bartoszycach. Wystąpiły w nim dzieci, młodzież oraz dorośli z bartoszyckich szkół, przedszkoli, placówek kulturalnych, oświatowych i opiekuńczych. Jako współorganizator, bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej pięknej uroczystości.
Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowali podopieczni p. Eleny Witkowskiej oraz p. Mirona Maciopy: Maja Wasilewska, Lena Magun, Kalina Rurka, Patrycja Szatkowska, Marta Machnaczyk oraz Szymon Sobczak.